BAŞKAN SAVAŞ, ÇİFTÇİNİN DE YANINDA ESNAFIN DA

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çiftçi ziyaretlerini sürdürürken, su sorununu çözmek için büyük çaba harcadıklarını belirtti.

Antakya’ya bağlı Akçaova ve Suvatlı Mahallelerine giden Başkan Savaş, burada muhtarlar ve mahalle halkının talep ve sorunlarını dinleyerek, yaşanan depremin etkilerinin en kısa sürede silineceğini belirtti.

Çiftçilere fide ve gübre desteklerinin devam edeceğini de söyleyen Savaş;

“Bu süreçte en büyük sorunumuz su. Ekiplerimiz ilimizdeki su sorununuk çözmek için gece gündüz demeden çalışıyor.

Ardından Saçaklı Mahallesi’nde Mehmet Nihadioğlu ve çiftçi kardeşlerimizle buluştuk. Çiftçilerimiz yüksek girdi maliyetleri nedeniyle tarlasını ekemez hale geldi. Fide ve gübre desteklerimizle çiftçilerimizin tarlasının boş kalmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Başkan Savaş, Elektronikçiler Çarşısında hizmet veren esnafı da ziyaret ederek, sıkıntılarını ve isteklerini dinledi.

Çarşı esnaflarından Hikmet Karaoğlan, şuan için en büyük sıkıntılarının kırılan ve kullanılamaz hale gelen tuvaletler ve çevre düzenlemesinin olduğunu belirtti.

Depremin ardından esnafın dayanışma ve birlik ruhunu güçlendirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Savaş, çarşının ihtiyaç duyduğu altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarının kısa sürede çözüleceğini ifade etti. Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamidioğulları ise çarşının kilitli parke taşıyla döşeneceğini, esnafların rahat ortamda iş yapıp kalkınabilmeleri için Başkan Savaş’ın talimatları ile çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını dile getirdi.

Depremin Antakya üzerinde bıraktığı yıkımın farkında olduklarını da sözlerine ekleyen Savaş, esnafın yaşadığı güçlükleri paylaştığını belirtti. Aynı zamanda, şehrin ekonomik canlılığını sürdürmek için esnafın desteğinin önemini vurgulayarak, belediyenin de bu süreçte elinden gelen yardımı sağlayacağını söyledi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.