DEPREMZEDELERİN ALIŞVERİŞ KARTLARINA İLK YÜKLEMELER 15 AĞUSTOS’TA

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay’a yaptığı ziyarette, Antakya’da sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Türkiye’de 107 bin hanenin konteynerde yaşamlarını sürdürdüğünü ve 20 gün içerisinde çadırda kalan vatandaşların konteynerlere geçeceklerini iletti.

Bakan Yerlikaya, “Hatay’la ilgili İçişleri Bakanlığı olarak AFAD hizmetleri doğrultusunda biliyorsunuz geçici barınma hizmeti veriyoruz. Barınma ihtiyacı başlangıçta o akut dönemde çadırdı, tesislerde misafir olmaktı. Hemen peşinden konteyner kentler ve kira yardımı olarak dört tür oldu. Barınma hizmetimiz ve geldiğimiz noktada artık çadırda kalan pek çok şehrimizde kalmadı. Az sayıda Hatay’ımızda kaldı ve tesiste misafirler de hakeza Kredi Yurtlar Kurumları başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızı tercihleri doğrultusunda ya kira yardımı ya konteyner talepleri doğrultusunda bu hizmetleri onlara sunar hale geldik. ” dedi.

AFAD ve Kızılay’ın ortak yürüttüğü çalışmalarda depremzede vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşılayacakları kartlı sisteme ağustos ayının 15’inden itibaren geçileceğini belirten Bakan Yerlikaya, “Kentte kalan depremzedelerimizle hep konuşmalarımız, görüşmelerimiz yemeklerini artık kendilerinin yapmaları yönünde. Biz bu ihtiyacı ve bunlarla yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucu artık bir kart sistemine geçiyoruz. Daha önce de bunu ifade etmiştik. Kartı AFAD ve Kızılay birlikte çalıştılar, oluşturdular. İnşallah kart dağıttığımız konteynır kentteki depremzedelerimize ağustos ayının 15’inde ilk yüklemeleri yapılıyor olacak. Her ayın 15’inde bu yüklemeler gerçekleşecek” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.