PROF. CERECİ’NİN ‘HATAY DEPREMİ’ BELGESELİ MERSİN’DE

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. Sedat Cereci’nin Hatay Depremi konulu belgeselinin Türkiye Prömiyeri 17 Ağustosta Mersin’de İçel Sanat Kulübün’de yapılacak.

Türkiye’nin yaşadığı en yıkıcı deprem olan Hatay Depremini belgesel olarak kurgulayan Prof. Dr. Sedat Cereci’nin çalışmasının Türkiye’deki ilk gösteriminin, binlerce depremzede Hataylının da yaşadığı Mersin’de yapılacağı bildirildi. Deprem görüntüleri ve depremzedelerin deprem anında yaşadıklarının yer aldığı belgeselin dünya prömiyerinin 12 Ağustosta Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılacağı öğrenildi.

Hatay Hayat Ağacı Derneği ve Hataylı gazeteciler Talip Köleoğlu, Murat Mutlu, Muhammed Ali Çayırcık, Cemil Yıldız, Mithat Öztürk’ün katkılarıyla hazırlanan belgeselde bir yandan depremde yaşanan dehşet dile getirilirken, bir yandan da hataların ve ihmallerin vurgulandığı belirtildi. Belgeselin sayısal kurgusunun Samet Atıcı tarafından yapıldığı dile getirildi.

Ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri, Kasım ayında Fransa’da gösterilecek olan çalışmanın 2023 yılı içinde Japonya, Azerbaycan, Hindistan gibi ülkelerde de izleyiciyle buluşacağı öğrenildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.