ESKİ ANTAKYA OTOGARI, ESNAFLARLA CANLANIYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Geçici prefabrik çarşılarda yer alan 339 işyeri sahibine anahtarları teslim etti.

Müdür İmrek’in yanı sıra Antakya Koordinatör Kaymakamı Habib Güneyli’nin de hazır bulunduğu programda 339 işyeri sahibine anahtarlar teslim edildi.

12 ile 24 metre kare arasında değişen işyerlerinin esnaflara hayırlı olması temennilerini ileten Müdür İmrek, “Antakya Eski Otogar ve Eski Sebze Hali’nde yapımı tamamlanan Geçici Prefabrik Çarşılarda yer alan 339 işyeri, Koordinatör Kaymakam Sayın Habib Güneyli ile birlikte kurayla belirlenen esnaflarımıza bugün teslimini gerçekleştirdik.

 

Hayırlı olsun. Yapılan prefabrik işyerlerinin büyüklüğü 12 ile 24 metre kare arasında. İmalat ve mobilyacı esnafımız için de ürünlerini sergilemeye uygun alanlar yapımı konusunda da çalışmalar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Antakya’nın sevilen esnaflarından ‘Ciğerci Savaş’ olarak bilinen Savaş Yasinoğlu ise, 10-15 güne kadar eski otogarda yapımı tamamlanan prefabrik işyerinde kaldıkları yerden işe başlayacaklarını belirterek “İnşallah bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Depremden sonra hiçbir yere gitmedik. Antakya’yı bırakmadık, bırakmayacağız. Deprem dolayısıyla şehir dışına gitmek zorunda kalan Antakyalılar da biliyorum ki, dönmek için gün sayıyorlar. Yeni işyerimize herkesi bekliyoruz. Allah’ın izniyle Antakya’mız yeniden ayağa kalkacaktır” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.