SAMANDAĞLI ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Adnan Polat Vakfı ve Koruncuk Vakfı yetkilileri ile birlikte depremzede kız çocuklarını Eğitim Destek Projesi ile ilgili bilgilendirildi.

Deniz Mahallesi’nde bulunan Samandağ Belediye Binasında yapılan bilgilendirme toplantısında Ortaokul ve Lise öğrencilerine sunulacak eğitim desteği ile ilgili veliler ve öğrenciler bilgilendirildi. Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz yaptığı açıklamada: “Hem Adnan Polat Vakfından hem Koruncuk Vakfından yetkili arkadaşlar bize başvurdular. Bu projede amacımız bu büyük deprem felaketinden etkilenen ailelerimizin çocuklarının bir kısmına dahi olsa sahip çıkabilmek, daha güvenli ve daha sağlıklı koşullarda eğitim olanaklarından faydalanmalarını sağlamak. Vatandaşlarımız ile temasa geçmek istiyoruz, bununla ilgili bir kontenjanımız var dediler. Öyle kontenjanları sınırsız değil ama sağ olsunlar kontenjanlarının büyük bir kısmını Samandağ’ımıza ayırdılar. Kendilerine bu jestlerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

KORUNCUK VAKFI ÖN BAŞVURU ŞARTI ARAMIYOR

Koruncuk Vakfı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada: ” Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler kapsamında Ortaokul ve Lise düzeyindeki kız öğrencilerine yönelik bir takım projeler hayata geçirdik. İzmir Urla’ da Ortaokul Yurdu, İstanbul Arnavutköy’de de Lise yurdu hizmet vermektedir. Türkiye’nin her yerinden ortaokul ve Lise düzeyindeki kız öğrenciler bizlere başvuru yapıyorlar. Bizler de bize yapılan başvuruları kontenjanlarımız kapsamında değerlendiriyoruz. Bununla ilgili başarı ön koşulu aranmıyor. Ancak çocuğun ve aileni eğitime dönük olması gerekmektedir. Okumak isteyen ancak eğitim hayatı risk altında olan eğitim hayatının sürdürülebilirliği ile ilgili güvence isteyen çocuklara yönelik faaliyetler sürdürüyoruz” İfadelerine yer verildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.