DEVLET SANATÇISINDAN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL ETKİNLİĞİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarından biri olan  yöresel kıyafetli bez bebekleri yapan Devlet Sanatçısı Seval Gücel bir araya geldiği depremzede miniklere sergilediği canlı performans ile moral ve motivasyon etkinliği düzenledi.

T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığının görevlendirmesi ile Konya Konteyner kente bulunan kreşteki depremzede miniklere folklorik bebek giydiren sanatçı Gücel, miniklere   bir nebze de olsa keyifli dakikalar yaşattı.

Unutulmaya yüz tutmuş bir sanatı yaşatmak adına yıllardır mücadele vermenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Seval Gücel açıklamasında:” Bugün burada T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığının verdiği görev ile depremzede minikler ile bir araya geldim.Onlar için bir saat süren programda folklorik bebeklerimin en son aşaması olan giysilerini giydirmeyi yaptım. Beni son derece dikkatli gözler ile izleyen miniklerin mutluluğu benimde mutluluğum oldu.Yöresel kıyafet ile giydirdiğimiz bebeğimizi elden ele dolaştırarak yakından görme imkanı bulan miniklerimiz yapılan çalışmayı çok beğendiler.Etkinliğimizin finalinde yapmış olduğum folklorik bebeği miniklerimizin eğitimlerinde önemli paya sahip olan kreş öğretmenimize günün anısına hediye ettim.Bu gibi etkinliklerimizi sürdürerek depremzede miniklerimize motivasyon ve  moral vermeye devam edeceğiz. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bana böyle bir imkan verdiği için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.