ŞEFİK ÇİRKİN “DEVLETİN HATAY’I DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRMESİ ZARURİDİR”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Meclisteki ilk konuşmasında Hatay’ın sorunlarını dile getirdi.

Elektrik, su ve haşere sorununa değinen Çirkin: “Devlet Anadır yeri geldiğinde babadır. Hükümetin vatandaşın sorunlarını acil bir şekilde çözmesi gerekmektedir.” dedi.

VATANDAŞIN ELEKTRİK PARASI ÖDEYECEK HALİ YOK

İYİ Parti Hatay Milletvekili Şefik Çirkin mecliste yaptığı konuşmada: “Elektrik faturalarını vatandaşın ödeyecek gücü yok. Hükümetimiz başlangıçta güzel bir karar alarak 6 Şubat’a kadar olan ödenmemiş faturaların terkin edilmesini sağladı. Ancak şuan taksitle de olsa yeni fatura göndermeye başladı ve böyle devam edecek. Vatandaşın elektrik parası ödeyecek hali yok! Olacağı ben size söyleyeyim ödeyemeyecekler.

DERT SADECE BU DEĞİL

Sinek, böcek, haşere Hatay’ı bitirmiş durumda. Vatandaşlar bu durumdan çok rahatsız. Bununla ilgili mücadele yetkisi büyükşehirde! Büyükşehir’e sorarsanız; “Benim elimde imkan yok” diyor, ilçe belediyelerine atıyor. İlçe Belediyelerinde gerçekten böyle bir gücü yok. Devlet Anadır yeri geldiğinde babadır. Bu konuya hükümetin bir el atması ve vatandaşı bu dertten kurtarması, Hatay’ı daha da yaşanılabilir bir hale getirmesi zaruridir.

HATAY’DA SU SORUNU HALA ÇÖZÜLMEMİŞTİR

Hiçbir iktidar, hiçbir hükümet vatandaşına zülüm etmez zülüm etmekte istemez ancak bir disiplinsizlik bir dağınıklık söz konusudur. Hatay’da su sorunu hala çözülmemiştir. Vatandaşların bize bildirdiklerini idareye bildiriyoruz idare gönderiyor fakat durum budur” dedi.

Milletvekili Çirkin, konuşmasının başında verilen üç dakikalık süre için sitem ederken, kendi zamanlarında konuşma sürelerinin 10 dakika olduğunu, şuan ise 3 dakika olduğunu dile getirerek, verilen ek bir dakikalık süreyi kullanmayarak tepkisini gösterdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.