RÖNESANS REZİDANS ENKAZINDA KAYBOLAN 53 KİŞİ HALA BULUNAMADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat depremlerinde yerle bir olan Hatay’daki Rönesans Rezidans yüzlerce kişiye mezar oldu. O binadaki 53 kişiden ise aradan geçen 132 güne karşın haber yok. Aileler, “Biz de onlarla birlikte kaybolduk, cenazelerimizi istiyoruz” dediler.

Türkiye, 6 Şubat’ta 7.7 ve 7.6’lık Kahramanmaraş depremleri ile sarsıldı. 11 şehri vuran depremde 200 binden fazla bina yerle bir oldu, 50 binden fazla kişi enkaz altında can verdi. Ancak depremin üzerinden 132 gün geçmesine karşın akıbeti belli olmayan yüzlerce kişi var.

Antakya’da bulunan ‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla satılan 250 konutlu Rönesans Rezidans’ta da 53 kişi hala kayıp. Bölgedeki enkazlar ise ihale usulüyle şirketlere devrediliyor. Kayıplarını arayan aileler ise duruma tepkili.

Kayıp Esra İlhan’ın ablası Gizem Ohcak, “DNA sonuçlarından hala bir şey çıkmadı. Uzun süreler alabileceği söyleniyor. Hiçbir yerde yoklar. Rönesans’ın enkazının bir kez daha incelenmesini istedik ancak kimseye sesimizi duyuramadık. Sadece ‘bekleyin’ diyorlar, beklemekten yorulduk” diye konuştu.

Ablası, eniştesi ve iki yeğenine ulaşamadığını belirten Pınar Doğan Kılıç, “Kardeşim Şengül (43), eşi Aydın (51) ve çocukları Demir ve Güney Sabri’den haber alamıyoruz. Deprem bölgesi unutulmaya başlandı. Savcılığa da emniyete de başvurdum. Her kurum başka yerlere yönlendiriyor” dedi. Kılıç, “Biz de onlarla birlikte kaybolduk. Enkazlarda bizim cenazelerimiz var, yakınlarımıza ulaşamazsak cenazelerimiz ihale ile satılmış olacak” ifadelerini kullandı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.