TIP ÖĞRENCİSİ, ENKAZLAR ARASINDA 49 YILLIK MEKTUP BULDU

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremin vurduğu Hatay’ın Antakya ilçesindeki bir enkazda 49 yıllık mektup bulan tıp fakültesi öğrencisi Derya Kahıgan duygusal anlar yaşadı. Mektubu okurken boğazı düğümlenen Kahıgan, ilk görev yeri olarak ise Antakya’yı yazacağını bildirdi….

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 il içinde en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Enkaz kaldırma ve konteyner kent kurulumlarının devam ettiği kentte, durumu yerinde görmek isteyen grupların ziyaretleri de devam ediyor.

Arkadaşlarıyla bölgede incelemelerde bulunan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Derya Kahıgan, gördükleri karşısında büyük üzüntü yaşadıklarını belirtti.

Enkazların arasından geçerken duygusal anlar yaşadıklarını dile getiren Kahıgan, “Burada anıların da insanlarla birlikte enkaz altında kaldığını gördük. Hepimiz enkazların arasında bir şeylerimizi bıraktık. İnsanların evleriyle birlikte yaşadıkları anıları depremle birlikte gömüldü ve toprağın altında kaldı” dedi.

49 YILLIK MEKTUP DUYGULANDIRDI

Molozların arasında 49 yıl önce Almanya’dan bir oğuldan anneye yazılan mektuptan kesitler okuyan Kahıgan, “Büyük ihtimal gurbetten yazılmış bir mektup. Ailesine para göndereceğini ve ağabeyine yapacağı yardımdan bahsediyor. Antakya’daki anıtın önünde çekilmiş bir fotoğraf buldum. Mektup beni çok duygulandırdı. Antakya’ya ilk gelişim ve görüşüm de böyle oldu. Gelmeden önce evimizden çok üzüldük, elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Yıkımın bu kadar büyük olduğunu beklemiyordum. Gelince tamamen yıkılmış hayalet bir şehir gördüm. İnsanlar yok, sokaklar bomboş” diye konuştu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.