NUMARATAJ ÜCRETLERİNE SON

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, deprem sonrası vatandaşların yoğun olarak sıkıntı yaşadığı adres tespiti belgesinin oluşturulmasında işlemleri hızlandırmak ve ekonomik sıkıntılar içerisinde zor günler geçiren vatandaşları rahatlatabilmek adına adres tespit işlemlerinden tahsil edilen 53,10 TL’lik ücretin kaldırılması kararını aldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısı, Antakya EXPO alanında bulunan Afet Koordinasyon çadırında gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Başkan Vekili Adnan Özkaya başkanlığında toplanan mecliste gündeme alınan 59 madde ve gündem dışı 5 madde görüşülerek karara bağlandı.

Gündem kapsamında oylamaya alınan adres tespit belgelerinin oluşturulmasında tahakkuk ve tahsilat işlemlerinin zaman kaybına neden olduğu, bu nedenle vatandaşlara daha hızlı hizmet verebilmek amacıyla ofiste mevcut kayıt verme işlemi harcı olan 53,10 TL’lik ücretin gelir tarifesinden çıkarılmasına oy birliği ile karar verildi.

Toplantıda Serinyol ile Arsuz ilçesi arasında yapılması planlanan yolun Ak Parti grubunun oylarıyla tekrar incelenmek üzere Bayındırlık ve İmar Komisyonu’na gönderilmesine de karar verildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.