CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “HATAYLILAR FİTNE TÜCCARLARININ OYUNUNA GELMEDİ”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 60 günde yapımı tamamlanan Defne Devlet Hastanesi´nin açılışı için Hatay´a geldi. Erdoğan ilk olarak Antakya 2´nci Etap Konya Konteyner Kent´inde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da eşlik etti.

Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Siyasi tercihi ne olursa olsun, tüm Hataylı vatandaşlarıma, 14 Mayıs seçimleri dolayısıyla teşekkür ediyorum. Sizler pek çok zorluğa rağmen, iradenize, istikbalinize sahip çıktınız. Sizler, depremin yol açtığı onca yıkıma rağmen, hayata yeniden sarıldınız. Sizler, kendi dipsiz karanlıklarına, milletimizi de sürüklemek isteyen koltuk sevdalılarına prim vermediniz. Sizler, insanımızı Kürt, Türk, Nusayri, Sünni diyerek bölmeye çalışan, fitne tüccarlarının oyunlarına gelmediniz. Sizler, milletimizin ebedi, ezeli kardeşliğine asla leke sürmediniz. Rabbim, hepinizden, tüm Hatay halkından razı olsun. 14 Mayıs´ta kararını, şahsımızdan ve Cumhur İttifakı´ndan yana kullanan kardeşlerime, özellikle, bir kez daha diğer siyasi partilere oy veren vatandaşlarıma da en kalbi şükranlarımı iletiyorum. Bizim için elbette sizin oyunuzu almak önemlidir. Bizim için elbette sizin teveccühünüze mazhar olmak önemlidir. Hatay´ın daha 3 ay önce yaşadığı büyük bir afetin ardından sandığa gitmesi, tercihini demokratik yollarla göstermesi çok daha önemlidir. Çok az bir farkla da olsa sandıktan çıkan iradenin başımızın üstünde yeri vardır” dedi.

DAİMA KARDEŞLİĞİN DİLİYLE KONUŞTUK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bütün olumsuzluklara rağmen alanda 30 bin kişinin olduğunu belirterek, “Biz, 40 yıllık siyasi hayatımızda milletle inatlaşanlardan asla olmadık. Hatay´da benim çok mitinglerim oldu. Tüm bu mitinglerde bazı zamanlar oldu 100 bin kişiyle Hatay´da miting yaptım. 80 bin kişiyle miting yaptım. Şimdi bu depreme rağmen gümbür gümbür benim Hataylı kardeşlerim buraya toplandığına göre demek ki kalpten kalbe bir yol var. 21 yıllık iktidarlarımız döneminde millete tepeden bakanlardan olmadık. Hepsini de zaferle kazandığımız 15 seçimin hiçbirinin ardından insanımızı tehdit etmedik, tahkir etmedik. Ayıranlardan, ayrıştıranlardan değil, hep şu anda olduğu gibi birleştirenlerden, 85 milyonun tamamını kucaklaştıranlardan olduk. Nefretin, kinin ve öfkenin diliyle değil, daima kardeşliğin diliyle konuştuk. Bugün de aynısını yapıyoruz. Bugün de sandıkta tecelli eden iradeye böyle yaklaşıyoruz. CHP Genel Başkanı ve onun ardından gidenler gibi milleti suçlamıyoruz. CHP zihniyetinin temsilcileri gibi insanımızı izan ve itham etmiyoruz. Biz kimseyi tercihlerinden ötürü aşağılamıyor, hor, hakir görmüyoruz. Hele hele depremde yakınlarını kaybetmiş kardeşlerime, siyasi tercihlerinden dolayı ayrımcılık yapmak, onları kaldıkları yerlerden kapı dışarı etmek aklımızın köşesinden bile geçmez. Bugüne kadar olduğu gibi yine aziz milletimizin iradesine saygı göstererek, ülkeye ve millete hizmet yolculuğumuza devam ediyoruz. Kabahati seçmende aramak yerine kendimizi sorguluyoruz. Millete parmak sallamak yerine kendi içimize bakıyor, nerede eksiğimiz, hatamız, kusurumuz varsa onu düzeltmeye çalışıyoruz. İnşallah bundan sonra da bu şekilde hareket etmeyi sürdüreceğiz. Biz sizi seviyoruz. Biz size inanıyoruz ve 28´inde sandıkları patlatmaya var mıyız? Ben size inanıyorum. Size güveniyorum ve sandıkları patlatacağınıza da inanıyorum. Bu yolda hep beraber nasıl bugüne kadar geldiysek bundan sonra da beraber yürüyeceğimize inanıyorum. Gönüller kazanmak, bir insana daha ulaşıp saflarımıza katmak için koşturacağız” ifadelerini kullandı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.