KUMLU BELEDİYE BAŞKANI MEHMET DELİ’DEN GENÇLERE 19 MAYIS MESAJI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her fırsatta gençlere olan güvenini dile getiren ve desteğini esirgemeyen Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Yaptığı paylaşımda gençlere yönelik ‘Cumhuriyeti gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir’ diyen Başkan Deli şöyle dedi :

“Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’da başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır.

Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.

Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Kumlu’lu hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.