SAVAŞ “15 MAYIS SABAHI YEPYENİ BİR DÖNEME MERHABA DİYECEĞİZ”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş kent genelinde incelemelerine ve mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Kumlu İlçesinin Doğu Ayrancı, Batı Ayrancı, Keli, Hatayhamamı, Kırcaoğlu ve Akkerpiç mahallerine giderek vatandaşların talep ve önerilerini yerinde dinleyen Başkan Savaş, “Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldırma çalışmaları sırasında, mahallelerimizi unutmadan hepsini tek tek gezerek vatandaşlarımızı dinliyor ve tüm çalışmalarımızı bu görüşmelerin ışığında yapıyoruz” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay merkezinde çok daha fazla hissedilen deprem sonrasında şehirde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve çalışmaları incelemek amacıyla kenti ilmek ilmek dokuyor. Kumlu ilçesindeki mahalle gezilerine CHP Kumlu İlçe Başkanı Ali Çimer de eşlik ederken, Başkan Savaş ziyarette hem Hatay genelinde deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken hem de vatandaşlardan gelen talep ve önerileri dinledi. Gelen talepler sonrasında acil olarak yapılması gereken çalışmaların talimatlarını veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Akkerpiç mahallesinde çocukların park yapılması isteklerine kayıtsız kalmazken, park inşaatının en kısa sürede başlayacağını söyledi.

ERZURUM MİTİNGİNE KATILAN MİLLETİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUM

Mahalle ziyaretleri sırasında seçim sürecindeki provokasyonlara dikkat edilmesi gerektiğinin de altını çizen Başkan Savaş, “Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve Erzurum mitingine katılan milletimize yönelik saldırıları esefle kınıyorum. İtidalimizi koruyarak, 15 Mayıs sabahında yepyeni bir döneme sevgi ile merhaba diyeceğiz” dedi.

SIKINTILARI ÇÖZECEK PROJELERİMİZ HAZIR

Ayrıca Keli Mahallesindeki su sıkıntısını çözecek projelerinin hazır olduğunu, Tahtakale Barajından 2 ayrı boruyla su getireceklerini birini içme diğerinin ise sulamada kullanılacağını anlatan Başkan Savaş, bu projeyi tamamlamak için deprem sonrası vergiden pay alamayan, su faturasından gelir elde edemeyen Hatay’ın gelirlerinin, deprem öncesindeki seviyeye gelmesi gerektiğini, 14 Mayıs’ta Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimleri kazanmasının ardından bu durumun Hatay halkının lehine döneceğini söyledi.

 

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.