ROKETSAN’IN YENİ TESİSİ KIRIKHAN’DA

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zeytindalı Operasyonlarında üs olarak kullanılan stratejik önemi ile dikkat çeken Hatay’da yapılacak olan tesiste ilk adımın atılması amacıyla Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in de katıldığı törende savunma sanayi sektör paydaşları bir araya geldi. Törene AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Pavo Group Yönetim Kurulu Başkanı Alper Özbilen ve vatandaşlar katıldı. Türkiye Yüzyılı’nın Hatay ayağında Hatay’ın yeniden ayağa kalkabilmesi için yapımı gerçekleşecek tesiste ilk etapta bin Hataylı gence iş imkanı sunulacak.

FÜZE VE ROKET PARÇALARI ÜRETİLECEK

Türkiye’nin bölgesinde küresel güç olabilmesi için son dönemde yoğunlaştırdığı sanayi yatırımlarından olan Roketsan’ın Kırıkhan’da kuracağı tesiste füze ve roket parçaları üretilecek. Türkiye’nin bölgesindeki terör odaklarını inlerinde yok etme projesinin bir parçası olacak tesis Hatay’ın Ortadoğu’da yeni üs olmasını da sağlayacak.

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, tesiste depremzedelerin istihdam edileceğini belirterek, tesis ile depremin izlerinin kısa zamanda silineceği mesajını tüm dünyaya vereceklerini belirtti. Demir yaptığı konuşmada, “Depremzedelerimizi özellikle istihdam edeceğiz. Yüksek teknolojili ürünlerle ilgili de çalışmaları sağlayacağız. Aynı zamanda onların da çalıştıkları tesisin yakınında iskan edilmesini sağlayacağız. Yapılacak tesisler aynı zamanda modern bir mahalle olacak. Böylece depremden sonra savunma sanayisinde Türkiye, dünyaya verdiği güçlü mesajı bu anlamda da büyük bir felaketten sonra nasıl ayağa kalktığını nasıl daha azimle, daha güçlü, daha hızlı yol aldığını göstermiş olacak. Başta 200-250 civarında bir istihdam daha sonra 500’e kadar gidecek bir sayıyı şu anda planlıyoruz” dedi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.