KUMLU BELEDİYE BAŞKANI MEHMET DELİ’DEN KADİR GECESİ MESAJI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşanılan deprem felaketi sonrası Kumlu ilçesinde yaşayan vatandaşların yaralarını sarmak için yoğun çaba sarf eden Belediye Başkanı Mehmet Deli, geçici konutları vatandaşların kullanımına vermek için hazırlanıyor. Altyapıları tamamlanmak üzere olan geçici konutların en kısa sürede Kumlu’lu vatandaşlara teslim edileceğini belirtti.

Başkan Deli, bu gece kutlanacak Kadir Gecesi ile ilgili de şunları söyledi : “Ramazan ayını uğurlamaya hazırlandığımız bu mübarek günlerde Yüce Rabb’imizin müjdesi Kadir Gecesi’ne bir kez daha erişmenin şükür ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bir ay boyunca oruçlarımızı tutarak, iftar sevinçlerini yaşayarak, teravih namazlarını kılarak Ramazan’ın manevi iklimini teneffüs etmeye gayret ettik ve idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ile bu ibadetlerimizi taçlandıracağız.

Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemlerde hepimizin maneviyatını güçlendirmeye vesile olmasını umduğumuz bu gece, ülkemiz ve İslam âlemi için eşsiz bir fırsattır.

Peygamberimiz, faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak bu geceyi güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir.

Tüm Müslümanların bu eşsiz gecenin feyzinden ve bereketinden manevi olarak yararlanması hepimizin ortak dileğidir.

Hem İslam alemi, hem dünya hem de ülkemizin ciddi imtihanlardan geçtiği şu günlerde Kadir Gecemizin milletimiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.