HATAY DAYANIŞMA KOROSU MERSİN’DE KONSER VERECEK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından geçici olarak Mersin’e giden Hataylı depremzedeler, dayanışma amacıyla kurdukları koroyla konsere hazırlanıyorlar. Hatay Dayanışma Korosu’nun, bir yandan deprem travmasını daha kolay iyileştirmek için kurulduğu belirtilirken, bir yandan da Mersin’de bulunan depremzedelerin maddi ve manevi ihtiyaçlarına karşılık bulmaya çalıştığı bildirildi.

Hataylı şef Cansu Daloğlu’nun yönettiği koroda Hatay Hayat Ağacı Derneği Başkanı Necla Daloğlu, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Osman Biçer, Prof. Dr. Sedat Cereci gibi isimlerin yanında çok sayıda iş adamı, öğretmen, öğrenci ve diğer meslek gruplarından katılımcıların bulunduğu öğrenildi. Yaklaşık 30 kişinin yer aldığı koronun, başta Hatay türküleri olmak üzere, değişik şarkı ve türküleri polifonik tarzda seslendirdiği dile getirildi.

Hatay Dayanışma Korosu’nun, Hatay’ın yeniden yapılanmasına sanatsal katkı sağlamanın yanında, Hataylı depremzedeler için bir terapi ortamı olma amacını taşıdığı dile getirildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.