EVİ ENKAZA DÖNEN DEPREMZEDE “ENKAZDA BEN DE ENKAZ OLUYORUM”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem, 11 kent içinde en büyük yıkımı Hatay’da oluşturdu. Özellikle Antakya genelinde binlerce bina ya yıkıldı ya ağır hasar aldı. 76 yaşındaki, 5 çocuk babası Latif Önlem’in Cebrail Mahallesi’ndeki evi de ikinci depremde arka tarafına doğru yıkıldı. 3 yıllık binanın ilk depreme dayanması nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

10 katlı binanda kısa süre önce enkaz kaldırma çalışmaları başladı. 60 yıllık birikimi enkaza dönen yaşlı adam, yıkıntıların arasında özellikle eşinin çok sevdiği radyoyu bulmaya çalıştı. Önlem, bir hatıra bulabilmek için girdiği enkazda sadece vantilatörünü kurtarabildi.

Emekli Latif Önlem, depremden kısa süre önce su içmek kalktığını ve televizyon izlerken sarsıntının başladığını hatırlattı.

Sarsıntının şiddetini giderek arttırdığını anlatan Önlem, “Sallandık, sallandık, sallandık, ben bir kapıya hanım bir kapıya gitti. Hayat arkadaşıma, ‘hakkını helal eder misin’ dedim. ‘Hakkımı helal ediyorum, sen de et’ dedi. Allah’a şükür durduğu zaman binamız yıkılmadan ağır hasarlı kurtulabildik. Binamız bir sonraki depremde arkasına doğru yıkıldı. Köyümüzde bir eve yerleştik. Sonra haber geldi enkazın başına gelebilmemiz yönünde. Şu an enkazla ben de enkaz oluyorum” diye konuştu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.