ÖĞRETMENLERDEN “HATAY’IN DOĞASI” PROJESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fen Bilimleri öğretmenleri “Okul Dışı Öğrenme Ortamlarında Ekolojik Bir Hikaye: Hatay’ın Doğası” projesi kapsamında EXPO 2021 Hatay alanlarını ziyaret etti.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkanlığı tarafından ‘4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı’ kapsamında gerçekleştirilen ve 5 gün sürecek olan proje kapsamında EXPO Antakya ve Arsuz alanlarını ziyaret eden öğretmenler kendileri için hazırlanmış olan etkinliklere dâhil oldu.

Projenin yürütücüsü Akkent Defne Ortaokulu ile proje yürütücü ortakları İskenderun Teknik Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi, Arsuz Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen eğitimciler, EXPO Antakya alanında bulunan Ulusal Şehir Bahçeleri ve Bitki Müzesinde incelemeler gerçekleştirip bitki dikim etkinliğine katıldılar.

Proje katılımcısı öğretmenler, Arsuz’daki EXPO alanına yaptıkları gezide ise sıfır atık, biyoçeşitlilik konularında farkındalığı arttırma maksadıyla birbirinden eğlenceli, eğitici ve öğretici, ‘Atık Kartonlarla Kitap Yapalım!’, ‘Eko – Ortantring’ ve ‘Eskiyi Getir Yeniyi Götür’ etkinliklerini gerçekleştirdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.