MUHTARLARDAN LÜTFÜ SAVAŞ’A TEŞEKKÜR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ’ın Eriklikuyu, Batıayaz, Yeniköy, Yaylıca, Ceylandere, Çubukçu, Kapısuyu ve Yoğunoluk muhtarları, bugüne kadar mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Sekiz mahallenin muhtarı adına konuşan Eriklikuyu Mahalle Muhtarı Hamit Aktaş, özellikle mahalleler arasında yapılan yol çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

AKTAŞ: HBB’NİN ÇALIŞMALARINDAN SONRA BURAYA GELEN İNSANLARIN MUTLU OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ

İmkânlar çerçevesinde hep güzel hizmetler aldıklarını söyleyen Aktaş, “Özellikle Eriklikuyu ile Uzunbağ arasındaki yol kullanılamaz durumdaydı. Şimdi baktığımızda 20 dakikalık yol, çalışmalardan sonra 5 dakikaya indi. Buraya gelen insanların da mutlu olduğunu görüyoruz. Ayrıca Hıdırbey-Kapısuyu arasında devam eden sıcak asfalt çalışmasından da çok memnun oldum” dedi.

KARAYOLLARI’NIN SORUMLULUĞUNDAKİ TARİHİ KÖPRÜYÜ HBB ONARDI

Aktaş, konuşmasının devamında “HBB, Eriklikuyu-Yaylıca-Batıayaz ve birçok grup yolunu birbirine bağlayan, sorumluluğu Karayolları’nda olan tarihi Batıayaz Köprüsü’nü onardı. Lütfü Savaş burada kadirşinaslık gösterdi ve köprü trafiğe açıldı” ifadelerini kullandı.

Bölgedeki Karaçay Barajı’nı Türkiye’nin ikinci Abant’ı olarak niteleyen muhtar Aktaş, “Bu bölge 1993 yılında Turizm Bölgesi ilan edildi. Maalesef bugüne kadar nasibimizi, hizmetlerimizi alamadık. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesinin son yıllarda yaptığı çalışmalar bölgeye hareket getirecek, bir iyileştirme olacak. Lütfü Savaş’ın bu turizm bölgesine yaptığı hizmetlerin katlanarak devam edeceğini düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bu bölgelerin yollarını iyileştirmek için çok sayıda çalışmanın altına imza attı.

Bölge halkının turizmden elde ettiği geliri artırmak ve bölgeyi daha cazip hale getirmek için çalışmalarını sürdüren HBB ekipleri, yol yapımlarında adeta fark yarattı.

HBB’DEN 8 MAHALLEYE 35 KM SICAK BETON ASFALT, 17 KM SATHİ KAPLAMA

HBB ekipleri, 8 mahalle ve bu mahalleleri birbirine bağlayan bağlantı yollarında 17 kilometre sathi kaplama yaparken 28 kilometre beton asfalt serimi gerçekleştirdi ve şu anda Kapısuyu-Hıdırbey mahalleleri arasında 7 kilometrelik sıcak asfalt serime devam ediyor.

ÇALIŞMALAR BÖLGENİN FİZİKİ ŞART VE İHTİYAÇLARINA GÖRE ŞEKİLLENİYOR

Bununla birlikte 8 mahalleye 20 bin 470 metrekare parke taşı döşeyen ekipler, mahalle muhtarlarından gelen talepleri bölgenin fiziki şart ve ihtiyaçlarına göre değerlendirmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.