İLÇELERDEKİ DEVLET HASTANELERİNE ULAŞIM İÇİN UKOME’DEN KARAR ÇIKTI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) eylül ayı üst kurul toplantısı yapıldı.

HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında yapılan toplantıda 9’u ek gündem, 21’i gündem olmak üzere toplam 30 madde görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda 3 Ekim’de açılması planlanan Samandağ’daki yeni devlet hastanesine toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak isteyen vatandaşlar için birçok toplu taşıma kooperatifinin güzergahlarının görüşülmesi karara bağlandı.

Konuyla ilgili konuşan Metin Açık, “Vatandaşlarımızın hastaneye ulaşmasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması çok önemlidir. Bunun için gerekli düzenlemeyi yapmalıyız” dedi ve ilgili karar, kurul üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Benzer bir karar da yeri değişen Dörtyol’daki devlet hastanesine ulaşım hizmeti veren Yeşilköy Koop. için verildi. Bölgede hizmet veren kooperatifin güzergahının devlet hastanesine gidiş geliş yapacak şekilde değiştirilmesi karara bağlandı.

Toplantıda Antakya-Samandağ arasındaki çevre yolunda bulunan bazı kavşaklara kasis yapılması da görüşüldü.

Konuyla ilgili görüş bildiren İl Trafik Müdürlüğü yetkilileri, “Kavşaklar, trafikteki mevcut yoğunluğu kaldırmıyor. Daha modern hale getirilmeli. Çekmece’deki kavşakta tehlike, Ekinci’dekindeyse sıkışıklık oluyor. Kavşakların iyileştirilmesi için çalışma yapılmalı” ifadelerini kullandı.

Çekmece kavşağında sıkıntı yaşandığını dile getiren Metin Açık, “Oralar kavşaktan ziyade köprü gibi. EXPO alanına giden yolda yaptığımız dönel kavşak gibi olursa sorun ortadan kalkabilir. Kavşaklar için bir komisyon oluşturup UKOME’ye taşıyalım. Şimdilik araçların kavşağa girerken yavaşlaması için kasisler gerekli olabilir” açıklamalarında bulundu.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.