ANTAKYA BİLİM MERKEZİ ULUSAL ASTRONOMİ KONGRESİNDE

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antakya Belediyesi Bilim Merkezi gönüllü astronomi eğitmeni Aylin Açıkgöz İzmir Ege Üniversitesinde düzenlenen 22. Ulusal Astronomi Kongresi’ne katıldı.

Antakya Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Antakya Bilim Merkezi’ni temsilen kongreye katılan Aylin Açıkgöz, farklı şehirlerden binlerce akademisyenin katılım sağladığı kongrede Antakya Bilim Merkezi’ni ve Antakya’yı tanıtarak akademisyenleri şehrimize davet etti. Astronomi alanında ulusal ve uluslararası isim yapmış önemli hocalarla sohbet etme imkanı da bulan Aylin Açıkgöz, kongrede edindiği bilgileri Antakya Bilim Merkezi eğitmen ve öğrencileri ile paylaşmak için sabırsızlık duyduğunu ifade etti. Daha önce her ay 3 mahallemizde yapılan uzay gözlem etkinlikleri tüm katılımcıların takdirini topladı, yapılan açıklamada bu etkinliklerin devam edeceği belirtildi.

Antakya Bilim Merkezi, bilimin ışığını ulusal ve uluslararası her platformda gençlerle buluşturmaya devam edeceğini bildirerek Antakya Bilim Merkezi’nin ufuk açıcı, eğitici, sosyal yaşama destek sağlayan onlarca eğitim programı hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyenlerin 0326 213 03 04 numaralı telefondan iletişime geçebilecekleri belirtildi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.